יום רביעי, 25 ביוני 2008

מדריך התקנת עברית על דרופל 6.2


המדריך מיועד לאלו עם ידע בסיסי בהתקנת מערכות PHP עם מסד נתונים.


בשלב הראשון יש להוריד את הגירסה העדכנית ביותר מאתר דרופל העולמי: http://drupal.org לאחר שהורדנו והעלנו את הקבצים לשרת ננתב את הדפדפן לכתובת בה אכסנו את הקבצים ולקובץ install.php ההתקנה עצמה ברורה למדי יש למלא את הפרטים של השרת ואת פרטי מסד הנתונים.

בסיום ההתקנה ניגש שוב לאתר דרופל ונבחר למעלה בתווית Download שם יהיו לנו כמה אופציות, אנו נלחץ על קישור: Translations, ולאחר טעינת העמוד נחפש את הקישור להורדת תירגום העברית.
קישור ישיר לעמוד הורדת התירגום בלבד:
http://drupal.org/project/he
לאחר ההורדה יש לחלץ את תוכן הקובץ לתוך התיקייה הראשית של drupal. ולאחר מכן קבצי העברית (po files) יתווספו למערכת ולכל מודול שנתמך ע"י התירגום.

השלב הבא הוא כניסה ל- Administer והפעלה של שני מודולים. בכדי לעשות זאת נלחץ על קישור: Modules תחת קטגוריה: Site building וסימון ב V את : Locale ואת: Content translation ולחיצה על כפתור: Save configuration לאחר שהפעלנו את שני המודולים האלו יתווסף לנו לינק בעמוד הניהול ששמו: Languages תחת קטגורייה: Site configuration נלחץ עליו ובעמוד הבא נלחץ למעלה על: Add language תחת קטגורית: redefined language נבחר ב: Language name את השפה הרצויה במקרה שלנו זה: Hebrew (עברית) אז נלחץ על כפתור ה: Add lanaguage לאחר שהשפה התווספה לנו נוכל לראות אותה יחד עם השפה האנגלית כאשר השפה האנגלית מוגדרת כ default
מה שצריך לעשות זה להגדיר את העברית כ- default ולחיצה על כפתור:Save configuration.


דגש: במידה והוספתם את העברית עוד לפני שהעתקתם את חבילת העברית (ויש את האופציה הזאת) תצטרכו להסיר את העברית ע"י לחיצה על: delete ולאחר מכן שוב להוסיף את העברית כפי שמתואר למעלה.

זהו יש לכם drupal בשפה העברית3 תגובות:

Bryce אמר/ה...

This is such an interesting blog.

Here's a great website you might want to check out:

עברית wiki browser

yonatan אמר/ה...

תודה רבה . מועיל מאוד

Adi אמר/ה...

ההסבר הכי טוב שמצאתי בעברית להתקנת דרופל. עם זאת כדאי לפרט עבור בוני אתרים דנדשים, כמוני, את כל תהליך ההתקנה עליה כתבתם שהיא "ברורה למדי". כדאי לכלול הסברים מפורטים לאיפה ניתן למצוא את פרטי השרת ומסד הנתונים ואיזה מהפרטים יש להזין בקובץ setting.php, וכמובן מה צריך לעשות אם לא יודעים את שם מסד הנתונים או שהוא כלל לא קיים (רמז: להתייעץ עם התמיכה של אתר ה- hosting שלך)